SE Conference @ Jackson County Skeet + Trap                               
4/22/2017 - Skeet Event @ Jackson County Sportsmans Club Team 50 bird shoot            
4/22/2017 - Trap Event @ Jackson County Sportsmans Club Team 50 bird shoot                    


Skeet

High Shooters Rookie Division 
1.  Parker Lanehart  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 21  
2.  Mason Fields  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 18  
3.  Griffin Howe  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 14  


High Shooters Intermediate Entry Division

1.  Wyatt Fields  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Entry Level 28  
2.  Andrew Hartley  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Entry Level 25  
3.  Thomas Helquist  Grass Lake, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Entry Level 23  
4.  Anthony Rydjord  Jackson, MI  Jackson County Sportsmans Club Team  Intermediate/Entry Level 20  


High Shooters Intermediate Advance Division

1.  Preston Lanehart  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Advanced 38  
2.  Nicholas Marsh  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Advanced 36  
3.  Nathan Huddleston  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Advanced 27  


High Shooters Varsity Division

1.  Megan Scholl  Deerfield, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 38  
2.  Eli Lobbestael  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 37  
3.  Chase Howard  Jackson, MI  Jackson County Sportsmans Club Team  Senior/Varsity 36  
4.  Nickalis Schmidt  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 36  
5.  Chance Lowery  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 35  
6.  Evan Trott  Tecumseh, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 35  
7.  Ryan Fields  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 35  
8.  Devin Thomas  Jackson, MI  Jackson County Sportsmans Club Team  Senior/Varsity 30


Trap

High Shooters Rookie Division

1. Griffin Howe Manchester, MI Manchester Young Guns Rookie 72 

2. Jack Coluccy Manchester, MI Manchester Young Guns Rookie 72 

3. Nathan Meyer Manchester, MI Manchester Young Guns Rookie 50 

4. Parker Lanehart Manchester, MI Manchester Young Guns Rookie 44 

5. Trent Line Ann Arbor, MI Manchester Young Guns Rookie 41 

6. Mason Fields Manchester, MI Manchester Young Guns Rookie 24 

7. Bruce Thomson Manchester, MI Manchester Young Guns Rookie 20 

8. Austin Leonard Jackson, MI Manchester Young Guns Rookie 8 


High Shooters Intermediate Entry Division

1.  Rylie Budd  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Entry Level 48  
2.  Thomas Helquist  Grass Lake, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Entry Level 26  
3.  Andrew Hartley  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Entry Level 0  
4.  Wyatt Fields  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Entry Level 0  


High Shooters Intermediate Advance Division

1.  Nathan Huddleston  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Advanced 88  
2.  Preston Lanehart  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Advanced 86  
3.  Nicholas Marsh  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Advanced 82  


High Shooters Junior Varsity Division

1.  Patrick Antosik  Monroe, MI  Dundee High School  Senior/Jr. Varsity 91  
2.  John Hauck  Clinton, MI  Manchester Young Guns  Senior/Jr. Varsity 88  
3.  Michael LaVoy  Temperance, MI  Ida High School Trap Club  Senior/Jr. Varsity 88  
4.  Garrett Carson  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Jr. Varsity 86


High Shooters Varsity Division

 1.  Richard Smith  Canton, MI  WWCCA Crunch Bunch  Senior/Varsity 94  
2.  Nicholas Reau  Temperance, MI  Ida High School Trap Club  Senior/Varsity 87  
3.  Chance Lowery  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 86  
4.  Nickalis Schmidt  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 86  
5.  Megan Scholl  Deerfield, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 85  
6.  James Antosik  Dundee, MI  Dundee High School  Senior/Varsity 84  
7.  Josh Bell  Plymouth, MI  WWCCA Crunch Bunch  Senior/Varsity 84  
8.  Breanna Johnson  Dundee, MI  Dundee High School  Senior/Varsity 83  
9.  Cox Easton  Monroe, MI  Ida High School Trap Club  Senior/Varsity 83  
10.  Ryan Fields  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 83  
11.  Eli Lobbestael  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 80  
12.  Evan Trott  Tecumseh, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 80  
13.  Patrick McKillen  Canton, MI  WWCCA Crunch Bunch  Senior/Varsity 78  
14.  Tyler Parker  Maybee, MI  Dundee High School  Senior/Varsity 58  
15.  Lillian St.Charles  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 54  
16.  Lillian St.Charles  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 0  



2017 South East Conference Skeet & S Clays Championship           
5/13/2017 - South East Conference Skeet Championship @ Michigan SCTP             
5/13/2017 - South East Conference S Clays Championship @ Michigan SCTP           

SKEET
Manchester Rookie First Place
 Griffin Howe  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 57
 Mason Fields  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 29
 Parker Lanehart  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 50


High Shooters Rookie Division

1.  Griffin Howe  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 57
2.  Austin Pomorski  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 51
3.  Parker Lanehart  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 50
4.  Mason Fields  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 29


Manchester IE First Place

Wyatt Fields Manchester, MI Manchester Young Guns Intermediate/Entry Level71 

Andrew Hartley Manchester, MI Manchester Young Guns Intermediate/Entry Level68 

GARETT POPE MANCHESTER, MI Manchester Young Guns Intermediate/Entry Level52


High Shooters Intermediate Entry Division

1.  Tre Brill  Oxford, MI  North Macomb Eagles  Intermediate/Entry Level 83
2.  Robin Suelan  Warren, MI  Detroit Sportsmen's Congress (DSC)  Intermediate/Entry Level 77
3.  Wyatt Fields  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Entry Level 71
4.  Andrew Hartley  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Entry Level 68
5.  Barrett Kuklinsky  Ortonville, MI  North Macomb Eagles  Intermediate/Entry Level 64
6.  Danny Mitchell  Oxford, MI  Detroit Sportsmen's Congress (DSC)  Intermediate/Entry Level 59
7.  Anthony Rydjord  Jackson, MI  Jackson County Sportsmans Club Team  Intermediate/Entry Level 55
8.  GARETT POPE  MANCHESTER, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Entry Level 52


Manchester IA First Place 

Nicholas Marsh Manchester, MI Manchester Young Guns Intermediate/Advanced73 

Preston Lanehart Manchester, MI Manchester Young Guns Intermediate/Advanced85 

Nathan Huddleston Manchester, MI Manchester Young Guns Intermediate/Advanced59


High Shooters Intermediate Advance Division

1.  Jac Getzinger  Rochester, MI  North Macomb Eagles  Intermediate/Advanced 88
2.  Brian Tigue  Oakland Township, MI  North Macomb Eagles  Intermediate/Advanced 86
3.  Preston Lanehart  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Advanced 85
4.  Nicholas Marsh  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Advanced 73
5.  Nathan Huddleston  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Advanced 59


High Shooters Junior Varsity Division

1.  James Johnson  Bruce Twp, MI  North Macomb Eagles  Senior/Jr. Varsity 98
2.  John A. Johnson Jr.  Bruce Twp, MI  North Macomb Eagles  Senior/Jr. Varsity 97
3.  Joshua Petrusha  Ortonville, MI  North Macomb Eagles  Senior/Jr. Varsity 91
4.  Trevor Saye  Jackson, MI  Jackson County Sportsmans Club Team  Senior/Jr. Varsity 83
5.  Kevin Miller  Pleasant Lake, MI  Jackson County Sportsmans Club Team  Senior/Jr. Varsity 74
6.  Nathan Kolwich  Beverly Hills, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Jr. Varsity 74
7.  Logan Luckhardt  Saline, MI  Manchester Young Guns  Senior/Jr. Varsity 71


ST.MARY'S Varsity First Place
 Michael Stewart  Rochester, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 98
 Brandon Korhonen  Waterford, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 82
 Logan Yearn  Milford, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 85


ST MARY'S Varsity Second Place
 Stephen McGregor  West Bloomfield, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 87
 Grant McNutt  Walled Lake, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 85
 Chase Miller  West Bloomfield, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 77


Manchester Varsity Third Place
 Nickalis Schmidt  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 78
 Ryan Fields  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 83
 Megan Scholl  Deerfield, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 77


High Shooters Varsity Division

1.  Michael Stewart  Rochester, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 98
2.  Keaton Little  Leonard, MI  North Macomb Eagles  Senior/Varsity 96
3.  Landen Adamski  Troy, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 89
4.  Stephen McGregor  West Bloomfield, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 87
5.  Jeffrey Horbatiuk  Shelby Twp., MI  Detroit Sportsmen's Congress (DSC)  Senior/Varsity 86
6.  Phillip Slocum  Sterling Hts., MI  Detroit Sportsmen's Congress (DSC)  Senior/Varsity 86
7.  Grant McNutt  Walled Lake, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 85
8.  Logan Yearn  Milford, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 85
9.  Anthony Candella  Rochester Hills, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 84
10.  Ryan Fields  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 83
11.  Brandon Korhonen  Waterford, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 82
12.  Nickalis Schmidt  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 78
13.  Chase Miller  West Bloomfield, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 77
14.  Megan Scholl  Deerfield, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 77
15.  Chance Lowery  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 76
16.  Chase Howard  Jackson, MI  Jackson County Sportsmans Club Team  Senior/Varsity 62
17.  William Chance Ameel  Fenton, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 62


TRAP

Manchester Rookies First Place
 Griffin Howe  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 66
 Mason Fields  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 26
 Parker Lanehart  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 41


High Shooters Rookie Division

1.  Griffin Howe  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 66
2.  Austin Pomorski  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 43
3.  Parker Lanehart  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 41
4.  Mason Fields  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 26
5.  Austin Leonard  Jackson, MI  Manchester Young Guns  Rookie 8


High Shooter Intermediate Entry Division

1.  Wyatt Fields  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Entry Level 77
2.  Andrew Hartley  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Entry Level 75
3.  Tre Brill  Oxford, MI  North Macomb Eagles  Intermediate/Entry Level 67
4.  Barrett Kuklinsky  Ortonville, MI  North Macomb Eagles  Intermediate/Entry Level 60
5.  GARETT POPE  MANCHESTER, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Entry Level 43


Manchester IA First Place
 Nicholas Marsh  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Advanced 66
 Preston Lanehart  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Advanced 66
 Nathan Huddleston  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Advanced 77


High Shooters Intermediate Advance Division

1.  Brian Tigue  Oakland Township, MI  North Macomb Eagles  Intermediate/Advanced 80
2.  Nathan Huddleston  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Advanced 77
3.  Jac Getzinger  Rochester, MI  North Macomb Eagles  Intermediate/Advanced 68
4.  Nicholas Marsh  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Advanced 66
5.  Preston Lanehart  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Advanced 66


High Shooters Junior Varsity Division

1.  James Johnson  Bruce Twp, MI  North Macomb Eagles  Senior/Jr. Varsity 82
2.  John A. Johnson Jr.  Bruce Twp, MI  North Macomb Eagles  Senior/Jr. Varsity 82
3.  Joshua Petrusha  Ortonville, MI  North Macomb Eagles  Senior/Jr. Varsity 79
4.  Sam Nelson  Commerce, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Jr. Varsity 75
5.  Nathan Marshall  Clarkston, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Jr. Varsity 70
6.  Camden Skiba  Lake Orion, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Jr. Varsity 61
7.  Logan Luckhardt  Saline, MI  Manchester Young Guns  Senior/Jr. Varsity 55
8.  McKenna Little  Leonard, MI  North Macomb Eagles  Senior/Jr. Varsity 37


Manchester Varsity 1 First Place
 Ryan Fields  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 85
 Nickalis Schmidt  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 81
 Megan Scholl  Deerfield, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 80


ST MARYS 2 Second Place
 George Stolzenfeld  Holly, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 81
 Grant McNutt  Walled Lake, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 84
 Andrew Efthemiou  West Bloomfield, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 76


ST MARYS 1 Third Place
 Michael Stewart  Rochester, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 87
 Brandon Korhonen  Waterford, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 61
 Logan Yearn  Milford, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 84


ST MARYS 4 Fourth Place
 William Chance Ameel  Fenton, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 76
 Logan Harris  Plymouth, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 64
 Stephen McGregor  West Bloomfield, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 82


Manchester Varsity 2 Fifth Place
 Chance Lowery  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 79
 Evan Trott  Tecumseh, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 0
 Lillian St.Charles  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 61


High Shooters Varsity Division

1.  Michael Stewart  Rochester, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 87
2.  Phillip Slocum  Sterling Hts., MI  Detroit Sportsmen's Congress (DSC)  Senior/Varsity 87
3.  Ryan Fields  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 85
4.  Grant McNutt  Walled Lake, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 84
5.  Logan Yearn  Milford, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 84
6.  Anthony Candella  Rochester Hills, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 83
7.  Stephen McGregor  West Bloomfield, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 82
8.  George Stolzenfeld  Holly, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 81
9.  Nickalis Schmidt  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 81
10.  Megan Scholl  Deerfield, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 80
11.  Chance Lowery  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 79
12.  Keaton Little  Leonard, MI  North Macomb Eagles  Senior/Varsity 79
13.  Andrew Efthemiou  West Bloomfield, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 76
14.  William Chance Ameel  Fenton, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 76
15.  Jeffrey Horbatiuk  Shelby Twp., MI  Detroit Sportsmen's Congress (DSC)  Senior/Varsity 64
16.  Logan Harris  Plymouth, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 64
17.  Brandon Korhonen  Waterford, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 61
18.  Lillian St.Charles  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 61
19.  Evan Trott  Tecumseh, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 0



2017 South East Conference Trap Championships  
5/21/2017 - South East Conference Trap Championships @ Michigan SCTP           

Manchester Rookies #1 First Place
 Griffin Howe  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 76
 Mason Fields  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 41
 Parker Lanehart  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 62
 Austin Pomorski  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 52
 Nathan Meyer  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 37


Manchester Rookies #2 Second Place
 Trent Line  Ann Arbor, MI  Manchester Young Guns  Rookie 48
 Austin Leonard  Jackson, MI  Manchester Young Guns  Rookie 9
 Lucas Sheats  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 34
 Malic Magnusson  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 45


High Shooters Rookie Division

1.  Griffin Howe  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 76
2.  Parker Lanehart  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 62
3.  Austin Pomorski  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 52
4.  Trent Line  Ann Arbor, MI  Manchester Young Guns  Rookie 48
5.  Malic Magnusson  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 45
6.  Mason Fields  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 41
7.  Nathan Meyer  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 37
8.  Lucas Sheats  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 34
9.  Austin Leonard  Jackson, MI  Manchester Young Guns  Rookie 9


Manchester IE First Place
 Wyatt Fields  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Entry Level 66
 Andrew Hartley  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Entry Level 81
 Rylie Budd  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Entry Level 72
 LILLI HOWE  MANCHESTER, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Entry Level 30
 GARETT POPE  MANCHESTER, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Entry Level 45


High Shooters Intermediate Entry Division

1.  Mathias Finley  West Bloomfield, MI  Multi Lakes Jr Clays  Intermediate/Entry Level 85
2.  Andrew Hartley  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Entry Level 81
3.  Rylie Budd  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Entry Level 72
4.  Wyatt Fields  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Entry Level 66
5.  GARETT POPE  MANCHESTER, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Entry Level 45
6.  Marco Tiano  Novi, MI  Multi Lakes Jr Clays  Intermediate/Entry Level 44
7.  LILLI HOWE  MANCHESTER, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Entry Level 30
8.  Percy Allen  Commerce, MI  Multi Lakes Jr Clays  Intermediate/Entry Level 26


High Shooters Intermediate Advance Division

1.  Nicholas Marsh  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Advanced 89
2.  Nathan Huddleston  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Advanced 86
3.  Leo Kubik  Highland, MI  Multi Lakes Jr Clays  Intermediate/Advanced 80
4.  Preston Lanehart  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Advanced 74


High Shooters Junior Varsity Division

1.  William Bissell  Fraser, MI  De La Salle Collegiate  Senior/Jr. Varsity 90
2.  Jonathon Kantz  Ida, MI  Ida High School Trap Club  Senior/Jr. Varsity 82
3.  Andrew Becker  Shelby Twp, MI  De La Salle Collegiate  Senior/Jr. Varsity 80
4.  Dillion Byram  Monroe, MI  Ida High School Trap Club  Senior/Jr. Varsity 80
5.  Garrett Carson  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Jr. Varsity 79
6.  Scott Hamann  Jackson, MI  Napoleon Pirates  Senior/Jr. Varsity 78
7.  Hunter Haystead  Brooklyn, MI  Napoleon Pirates  Senior/Jr. Varsity 77
8.  Kyle McKinney  Monroe, MI  Ida High School Trap Club  Senior/Jr. Varsity 74
9.  Michael Lusebrink  Jackson, MI  Napoleon Pirates  Senior/Jr. Varsity 71
10.  Bryce Michael  Jackson , MI  Napoleon Pirates  Senior/Jr. Varsity 70
11.  Reece Maxfield  Ida, MI  Ida High School Trap Club  Senior/Jr. Varsity 67
12.  Anthony Finley  Macomb Township, MI  De La Salle Collegiate  Senior/Jr. Varsity 63
13.  Tommy Vincent  Jackson , MI  Napoleon Pirates  Senior/Jr. Varsity 63
14.  Joseph Sowell  Mt. Clemens, MI  De La Salle Collegiate  Senior/Jr. Varsity 59
15.  Hannah Cicotte  PEtersburg, MI  Ida High School Trap Club  Senior/Jr. Varsity 56
16.  Adam Bright  Canton, MI  WWCCA Crunch Bunch  Senior/Jr. Varsity 54
17.  Austin VandenBrink  Shelby Twp, MI  De La Salle Collegiate  Senior/Jr. Varsity 52
18.  EMMA HARTLEY  MANCHESTER, MI  Manchester Young Guns  Senior/Jr. Varsity 29


Manchester Varsity First Place
 Nickalis Schmidt  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 87
 Ryan Fields  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 93
 Eli Lobbestael  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 88
 Megan Scholl  Deerfield, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 91
 Chance Lowery  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 78


Dundee High School Varsity Second Place
 Patrick Antosik  Monroe, MI  Dundee High School  Senior/Varsity 85
 Dennis Root  Maybee, MI  Dundee High School  Senior/Varsity 75
 Brian Fox  Dundee, MI  Dundee High School  Senior/Varsity 86
 Seth Rowley  Maybee, MI  Dundee High School  Senior/Varsity 80
 James Antosik  Dundee, MI  Dundee High School  Senior/Varsity 79


Ida High School Varsity Third Place
 Nicholas Reau  Temperance, MI  Ida High School Trap Club  Senior/Varsity 94
 Michael LaVoy  Temperance, MI  Ida High School Trap Club  Senior/Varsity 70
 Miranda LaVoy  Temperance, MI  Ida High School Trap Club  Senior/Varsity 91
 Evan Christnagel  Ida, MI  Ida High School Trap Club  Senior/Varsity 70
 Brandon Kantz  Ida, MI  Ida High School Trap Club  Senior/Varsity 80


WWCCA Varisy Fourth Place
 Richard Smith  Canton, MI  WWCCA Crunch Bunch  Senior/Varsity 83
 Patrick McKillen  Canton, MI  WWCCA Crunch Bunch  Senior/Varsity 68
 Josh Bell  Plymouth, MI  WWCCA Crunch Bunch  Senior/Varsity 91
 Mason Mondro  Canton, MI  WWCCA Crunch Bunch  Senior/Varsity 49
 Seth Rose  Canton, MI  WWCCA Crunch Bunch  Senior/Varsity 79


High Shooters Varsity Division

1.  Nicholas Reau  Temperance, MI  Ida High School Trap Club  Senior/Varsity 94
2.  Ryan Fields  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 93
3.  Josh Bell  Plymouth, MI  WWCCA Crunch Bunch  Senior/Varsity 91
4.  Megan Scholl  Deerfield, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 91
5.  Miranda LaVoy  Temperance, MI  Ida High School Trap Club  Senior/Varsity 91
6.  Eli Lobbestael  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 88
7.  Emma O'Connor  Milford, MI  Multi Lakes Jr Clays  Senior/Varsity 88
8.  Nickalis Schmidt  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 87
9.  Brian Fox  Dundee, MI  Dundee High School  Senior/Varsity 86
10.  Patrick Antosik  Monroe, MI  Dundee High School  Senior/Varsity 85
11.  Richard Smith  Canton, MI  WWCCA Crunch Bunch  Senior/Varsity 83
12.  Dylan Kubik  Highland, MI  Multi Lakes Jr Clays  Senior/Varsity 81
13.  Brandon Kantz  Ida, MI  Ida High School Trap Club  Senior/Varsity 80
14.  Seth Rowley  Maybee, MI  Dundee High School  Senior/Varsity 80
15.  James Antosik  Dundee, MI  Dundee High School  Senior/Varsity 79
16.  Seth Rose  Canton, MI  WWCCA Crunch Bunch  Senior/Varsity 79
17.  Chance Lowery  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 78
18.  Dennis Root  Maybee, MI  Dundee High School  Senior/Varsity 75
19.  Evan Christnagel  Ida, MI  Ida High School Trap Club  Senior/Varsity 70
20.  Michael LaVoy  Temperance, MI  Ida High School Trap Club  Senior/Varsity 70
21.  Patrick McKillen  Canton, MI  WWCCA Crunch Bunch  Senior/Varsity 68
22.  Mason Mondro  Canton, MI  WWCCA Crunch Bunch  Senior/Varsity 49


2017 State Skeet & Sporting Clays Championships  
6/16/2017 - Senior Division Skeet Championships @ Michigan SCTP             
6/17/2017 - Senior Division Sporting Clays Championships @ Michigan SCTP             
6/18/2017 - Int & Rookie Div Skeet Championships @ Michigan SCTP             
6/18/2017 - Int & Rookie Div S Clays Championships @ Michigan SCTP           

SKEET SENIOR DIVISION
1. FRCC VARSITY 1 287
 Robert Cornell  Lakeview, MI  Flat River Conservation Club (F.R.C.C.)  Senior/Varsity 98
 John Hallada  Howard City, MI  Flat River Conservation Club (F.R.C.C.)  Senior/Varsity 91
 Brandon Kade  Blanchard, MI  Flat River Conservation Club (F.R.C.C.)  Senior/Varsity 98
2. KCCL Varsity 4 282
 Colt Lotterman  Ada, MI  KCCL Orange Crushers  Senior/Varsity 90
 Evan Deward  Alto, MI  KCCL Orange Crushers  Senior/Varsity 94
 Nick Truba  Lowell, MI  KCCL Orange Crushers  Senior/Varsity 98
3. Goodrich V2 278
 Aaron King  Goodrich, MI  Goodrich Skeet Team  Senior/Varsity 93
 Nicholas Knotts  Oxford, MI  Goodrich Skeet Team  Senior/Varsity 92
 Tyler Zetty  Goodrich, MI  Goodrich Skeet Team  Senior/Varsity 93
4. Goodrich V1 278
 John Hackney  Grand Blanc, MI  Goodrich Skeet Team  Senior/Varsity 91
 Kyle Mouch  Metamora, MI  Goodrich Skeet Team  Senior/Varsity 95
 Tanner Koon  Goodrich, MI  Goodrich Skeet Team  Senior/Varsity 92
5. FUDD DUSTERS VARSITY #1 276
 Ty Krauss  Olivet, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Senior/Varsity 92
 Luke Haines  Delton, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Senior/Varsity 95
 Levi Krauss  Olivet, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Senior/Varsity 89
6. KCCL Var 1 275
 Ethan Meyer  Ada, MI  KCCL Orange Crushers  Senior/Varsity 95
 Zac Inman  Lowell, MI  KCCL Orange Crushers  Senior/Varsity 89
 Zach Bemben  Grand Rapids, MI  KCCL Orange Crushers  Senior/Varsity 91
7. ST MARYS 274
 Michael Stewart  Rochester, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 100
 Foster Buchanan  Orion Twp., MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 89
 Nicholas Marini  Clarkston, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 85
8. FRCC Varsity 272
  Daniel Jaquays  Coral, MI  Flat River Conservation Club (F.R.C.C.)  Senior/Varsity 88
 James Rasmussen  Stanton, MI  Flat River Conservation Club (F.R.C.C.)  Senior/Varsity 94
 Landen Cary  Elwell, MI  Flat River Conservation Club (F.R.C.C.)  Senior/Varsity 90
9. Flushing V-1 272
 Sean Rosencrantz  Flushing, MI  Flushing High School Skeet Team  Senior/Varsity 89
 Austin Coe  Montrose, MI  Flushing High School Skeet Team  Senior/Varsity 98
 Logan Howe  Flushing, MI  Flushing High School Skeet Team  Senior/Varsity 85
10. Goodrich V5 269
 Preston Gage  Metamora, MI  Goodrich Skeet Team  Senior/Varsity 94
 Katiana Cavric  Goodrich, MI  Goodrich Skeet Team  Senior/Varsity 80
 Max Cavric  Goodrich, MI  Goodrich Skeet Team  Senior/Varsity 95
11. Goodrich V3 267
 Dylan Biggie  Oxford,, MI  Goodrich Skeet Team  Senior/Varsity 92
 Thomas Young  Metamora, MI  Goodrich Skeet Team  Senior/Varsity 88
 Brendan Stowell  Goodrich, MI  Goodrich Skeet Team  Senior/Varsity 87
12. Lowell Var 1 265
 Bretton Kooistra  Ada, MI  Lowell Red Arrows  Senior/Varsity 94
 Abigale Wester  Belding , MI  Lowell Red Arrows  Senior/Varsity 84
 Ethan Ettinger  Lowell , MI  Lowell Red Arrows  Senior/Varsity 87
13. Bentley - V1 264
 Sam Barnett  Burton, MI  Bentley Bulldogs  Senior/Varsity 82
 Breanna Gorman  Burton, MI  Bentley Bulldogs  Senior/Varsity 97
 Greg Reinke Jr  Burton, MI  Bentley Bulldogs  Senior/Varsity 85
14. FUDD DUSTERS VARSITY #2 263
 Jacob Horsman  Bellevue, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Senior/Varsity 85
 Cameron Esman  Portage, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Senior/Varsity 86
 Seith Miller  Albion, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Senior/Varsity 92
15. MYG Varsity 259
 Nickalis Schmidt  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 85
 Ryan Fields  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 86
 Megan Scholl  Deerfield, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 88

44. MYG Varsity 213
 Chance Lowery  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 77
 Isaac Hughes  Adrian, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 76
 Logan Luckhardt  Saline, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 60


High Shooters Varsity Division

1.  Michael Stewart  Rochester, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 100
2.  Aaron Walton  Livonia, MI  WWCCA Crunch Bunch  Senior/Varsity 99
3.  Austin Coe  Montrose, MI  Flushing High School Skeet Team  Senior/Varsity 98
4.  Brandon Kade  Blanchard, MI  Flat River Conservation Club (F.R.C.C.)  Senior/Varsity 98
5.  Nick Truba  Lowell, MI  KCCL Orange Crushers  Senior/Varsity 98
6.  Robert Cornell  Lakeview, MI  Flat River Conservation Club (F.R.C.C.)  Senior/Varsity 98
7.  Breanna Gorman  Burton, MI  Bentley Bulldogs  Senior/Varsity 97
8.  Sam Cook  Clio, MI  Genesee Shooters  Senior/Varsity 96
9.  Ethan Meyer  Ada, MI  KCCL Orange Crushers  Senior/Varsity 95
10.  Kyle Mouch  Metamora, MI  Goodrich Skeet Team  Senior/Varsity 95
11.  Luke Haines  Delton, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Senior/Varsity 95
12.  Max Cavric  Goodrich, MI  Goodrich Skeet Team  Senior/Varsity 95
13.  Bretton Kooistra  Ada, MI  Lowell Red Arrows  Senior/Varsity 94
14.  Evan Deward  Alto, MI  KCCL Orange Crushers  Senior/Varsity 94
15.  James Rasmussen  Stanton, MI  Flat River Conservation Club (F.R.C.C.)  Senior/Varsity 94
16.  Preston Gage  Metamora, MI  Goodrich Skeet Team  Senior/Varsity 94
17.  Aaron King  Goodrich, MI  Goodrich Skeet Team  Senior/Varsity 93
18.  Justin Hillsburg  Mattawan, MI  Mattawan Shooting Team  Senior/Varsity 93
19.  Tyler Zetty  Goodrich, MI  Goodrich Skeet Team  Senior/Varsity 93
20.  Dylan Biggie  Oxford,, MI  Goodrich Skeet Team  Senior/Varsity 92
21.  Marshall Weasel  Grand Blanc, MI  Grand Blanc Skeet Team  Senior/Varsity 92
22.  Megan Dzbanski  Goodrich, MI  Goodrich Skeet Team  Senior/Varsity 92
23.  Nicholas Knotts  Oxford, MI  Goodrich Skeet Team  Senior/Varsity 92
24.  Seith Miller  Albion, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Senior/Varsity 92
25.  Tanner Koon  Goodrich, MI  Goodrich Skeet Team  Senior/Varsity 92
26.  Ty Krauss  Olivet, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Senior/Varsity 92
27.  Jacob Hults  Lowell, MI  KCCL Orange Crushers  Senior/Varsity 91
28.  John Hackney  Grand Blanc, MI  Goodrich Skeet Team  Senior/Varsity 91
29.  John Hallada  Howard City, MI  Flat River Conservation Club (F.R.C.C.)  Senior/Varsity 91
30.  Logan Yearn  Milford, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 91
31.  Zach Bemben  Grand Rapids, MI  KCCL Orange Crushers  Senior/Varsity 91
32.  Carter Midkiff  Holly, MI  Grand Blanc Skeet Team  Senior/Varsity 90
33.  Colt Lotterman  Ada, MI  KCCL Orange Crushers  Senior/Varsity 90
34.  Landen Cary  Elwell, MI  Flat River Conservation Club (F.R.C.C.)  Senior/Varsity 90
35.  Olivia Smith  Kalamazoo, MI  Mattawan Shooting Team  Senior/Varsity 90
36.  Syrus Fullwood  Grand Blanc, MI  Grand Blanc Skeet Team  Senior/Varsity 90
37.  Carson Ford  Ada, MI  KCCL Orange Crushers  Senior/Varsity 89
38.  Foster Buchanan  Orion Twp., MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 89
39.  Levi Krauss  Olivet, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Senior/Varsity 89
40.  Lucas Toth  Troy, MI  Detroit Sportsmen's Congress (DSC)  Senior/Varsity 89
41.  Sean Rosencrantz  Flushing, MI  Flushing High School Skeet Team  Senior/Varsity 89
42.  Zac Inman  Lowell, MI  KCCL Orange Crushers  Senior/Varsity 89
43.   Daniel Jaquays  Coral, MI  Flat River Conservation Club (F.R.C.C.)  Senior/Varsity 88
44.  Anthony Candella  Rochester Hills, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 88
45.  Brandon Korhonen  Waterford, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 88
46.  Megan Scholl  Deerfield, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 88
47.  Sean Timkovich-camp  Burton, MI  Bentley Bulldogs  Senior/Varsity 88
48.  Thomas Young  Metamora, MI  Goodrich Skeet Team  Senior/Varsity 88
49.  Brendan Stowell  Goodrich, MI  Goodrich Skeet Team  Senior/Varsity 87
50.  Brendan Whitman  Grand Blanc, MI  Goodrich Skeet Team  Senior/Varsity 87
51.  Brian Byler  Bryon Center, MI  KCCL Orange Crushers  Senior/Varsity 87
52.  Chase Bishoff  Burton, MI  Grand Blanc Skeet Team  Senior/Varsity 87
53.  Ethan Ettinger  Lowell , MI  Lowell Red Arrows  Senior/Varsity 87
54.  Kenneth Kropf  Lowell, MI  Lowell Red Arrows  Senior/Varsity 87
55.  Alex Vanmiddlesworth  Climax, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Senior/Varsity 86
56.  Caiden Hinzmann  Lowell, MI  Lowell Red Arrows  Senior/Varsity 86
57.  Cameron Esman  Portage, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Senior/Varsity 86
58.  Carson Demick  Flushing, MI  Genesee Shooters  Senior/Varsity 86
59.  George Stolzenfeld  Holly, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 86
60.  James VanDeusen  Ada, MI  Lowell Red Arrows  Senior/Varsity 86
61.  Jared Jacobsen  Davison, MI  Davison High School Busters  Senior/Varsity 86
62.  Kyle Miller  Grand Blanc, MI  Grand Blanc Skeet Team  Senior/Varsity 86
63.  Matthew Platt  Flushing, MI  Flushing High School Skeet Team  Senior/Varsity 86
64.  Matthew Williams  Grand Blanc, MI  Grand Blanc Skeet Team  Senior/Varsity 86
65.  Nathan McCatty  Lapeer, MI  Davison High School Busters  Senior/Varsity 86
66.  Ryan Fields  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 86
67.  Trevor Saye  Jackson, MI  Jackson County Sportsmans Club Team  Senior/Varsity 86
68.  Tyler Sanborn  Flushing, MI  Flushing High School Skeet Team  Senior/Varsity 86
69.  Christopher Hamilton  Ceresco, MI  Harper Creek Clay Target Club  Senior/Varsity 85
70.  Greg Reinke Jr  Burton, MI  Bentley Bulldogs  Senior/Varsity 85
71.  Jacob Horsman  Bellevue, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Senior/Varsity 85
72.  Logan Howe  Flushing, MI  Flushing High School Skeet Team  Senior/Varsity 85
73.  Nicholas Marini  Clarkston, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 85
74.  Nickalis Schmidt  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 85
75.  Phillip Slocum  Sterling Hts., MI  Detroit Sportsmen's Congress (DSC)  Senior/Varsity 85
76.  Abigale Wester  Belding , MI  Lowell Red Arrows  Senior/Varsity 84
77.  Andrea Refice  Davison, MI  Davison High School Busters  Senior/Varsity 84
78.  Caleb Stevens  Fenwick, MI  Carson City - Crystal  Senior/Varsity 84
79.  Curt Bunch  Portage, MI  Mattawan Shooting Team  Senior/Varsity 84
80.  Johnathan Racine  Davison, MI  Davison High School Busters  Senior/Varsity 84
81.  McCayla Wallace  Flushing,, MI  Genesee Shooters  Senior/Varsity 84
82.  Noah Truxton  Grand Blanc, MI  Grand Blanc Skeet Team  Senior/Varsity 84
83.  Noah Brown  Lowell, MI  Lowell Red Arrows  Senior/Varsity 83
84.  Ryan Ostrander  Grand Blanc, MI  Grand Blanc Skeet Team  Senior/Varsity 83
85.  Austin Pariseau  Lapeer, MI  Davison High School Busters  Senior/Varsity 82
86.  Curran Boersma  Grand Rapids, MI  KCCL Orange Crushers  Senior/Varsity 82
87.  Evan Hippe  Davison, MI  Davison High School Busters  Senior/Varsity 82
88.  Jackson Garrett  Davison, MI  Davison High School Busters  Senior/Varsity 82
89.  Kaitlyn Smith  Flushing, MI  Flushing High School Skeet Team  Senior/Varsity 82
90.  Nate Clark  Ada, MI  KCCL Orange Crushers  Senior/Varsity 82
91.  Sam Barnett  Burton, MI  Bentley Bulldogs  Senior/Varsity 82
92.  Tyler Towns  Flushing, MI  Flushing High School Skeet Team  Senior/Varsity 82
93.  Andrew Efthemiou  West Bloomfield, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 81
94.  Brandon Curry  Grand Blanc, MI  Grand Blanc Skeet Team  Senior/Varsity 81
95.  Devon Schultz  Grand Blanc, MI  Grand Blanc Skeet Team  Senior/Varsity 81
96.  Dylan Clark  Burton, MI  Bentley Bulldogs  Senior/Varsity 81
97.  Lucas Ohlmann  Ada, MI  KCCL Orange Crushers  Senior/Varsity 81
98.  Luke St Dennis  Goodrich, MI  Goodrich Skeet Team  Senior/Varsity 81
99.  Aiden Adkins  Carson City, MI  Carson City - Crystal  Senior/Varsity 80
100.  Katiana Cavric  Goodrich, MI  Goodrich Skeet Team  Senior/Varsity 80
101.  Luke Hartmann  Flint, MI  Flushing High School Skeet Team  Senior/Varsity 80
102.  Miguel Donnelly  Grand Blanc, MI  Grand Blanc Skeet Team  Senior/Varsity 80
103.  Nick Priester  Goodrich , MI  Goodrich Skeet Team  Senior/Varsity 80
104.  Hannah Miners  Flushing, MI  Flushing High School Skeet Team  Senior/Varsity 79
105.  Noah Worsley  Ada, MI  Lowell Red Arrows  Senior/Varsity 79
106.  Faith Frazier  Davison, MI  Davison High School Busters  Senior/Varsity 78
107.  Lucas Cannizzaro  Three Rivers, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Senior/Varsity 78
108.  Ryan Cote  Clarkston, MI  Goodrich Skeet Team  Senior/Varsity 78
109.  Brett Osborn  Battle Creek, MI  Harper Creek Clay Target Club  Senior/Varsity 77
110.  Chance Lowery  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 77
111.  Hunter Termarsch  Goodrich, MI  Goodrich Skeet Team  Senior/Varsity 77
112.  Chase Miller  West Bloomfield, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 76
113.  Isaac Hughes  Adrian, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 76
114.  Landen Adamski  Troy, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 76
115.  Ryan Willett  Grand Blanc, MI  Grand Blanc Skeet Team  Senior/Varsity 76
116.  Austin Martin  Flushing, MI  Flushing High School Skeet Team  Senior/Varsity 75
117.  Jacob Cox  Grand Blanc, MI  Grand Blanc Skeet Team  Senior/Varsity 75
118.  Jared Forgach  Grand Blanc, MI  Grand Blanc Skeet Team  Senior/Varsity 75
119.  Ty Kubik  Fenton, MI  Grand Blanc Skeet Team  Senior/Varsity 75
120.  Wyatt Smith  Grand Blanc, MI  Grand Blanc Skeet Team  Senior/Varsity 75
121.  Grant McNutt  Walled Lake, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 74
122.  Matthew Miller  Muir, MI  Carson City - Crystal  Senior/Varsity 74
123.  Paxton Angliss  Flushing, MI  Flushing High School Skeet Team  Senior/Varsity 74
124.  Tyler Sands  Portage, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Senior/Varsity 74
125.  Austin Frey  Battle Creek, MI  Harper Creek Clay Target Club  Senior/Varsity 73
126.  Jarod Williams  GRand Blanc, MI  Grand Blanc Skeet Team  Senior/Varsity 73
127.  William Chance Ameel  Fenton, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 73
128.  Jacob Zetty  Goodrich, MI  Goodrich Skeet Team  Senior/Varsity 72
129.  Kevin Miller  Pleasant Lake, MI  Jackson County Sportsmans Club Team  Senior/Varsity 72
130.  Richard Eady III  Otter Lake, MI  Davison High School Busters  Senior/Varsity 72
131.  Chase Howard  Jackson, MI  Jackson County Sportsmans Club Team  Senior/Varsity 71
132.  Joshua Bush  Lowell, MI  Lowell Red Arrows  Senior/Varsity 71
133.  Whitman Hopper  Davison, MI  Davison High School Busters  Senior/Varsity 71
134.  Peyton Harrison  Climax, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Senior/Varsity 70
135.  Sean O'Meara  Canton, MI  WWCCA Crunch Bunch  Senior/Varsity 70
136.  Carson Stopka  Grand Blanc, MI  Grand Blanc Skeet Team  Senior/Varsity 69
137.  Hunter Davis  Battle Creek, MI  Harper Creek Clay Target Club  Senior/Varsity 69
138.  Jacob Gieselman  Davison, MI  Davison High School Busters  Senior/Varsity 69
139.  Matthew Gatica  Burton, MI  Bentley Bulldogs  Senior/Varsity 69
140.  Noah Jackson  Burton, MI  Bentley Bulldogs  Senior/Varsity 69
141.  Matthew Michalik  Davison, MI  Davison High School Busters  Senior/Varsity 68
142.  Alex Turner  Davison, MI  Davison High School Busters  Senior/Varsity 67
143.  Dylan Kubik  Highland, MI  Multi Lakes Jr Clays  Senior/Varsity 67
144.  Evan Swafford  Battle Creek, MI  Harper Creek Clay Target Club  Senior/Varsity 67
145.  Jacob Sanborn  Grand Blanc, MI  Grand Blanc Skeet Team  Senior/Varsity 65
146.  Jacob Keeler  Battle Creek, MI  Harper Creek Clay Target Club  Senior/Varsity 65
147.  Jeffrey Horbatiuk  Shelby Twp., MI  Detroit Sportsmen's Congress (DSC)  Senior/Varsity 65
148.  Mason Mitchell  Hillsdale, MI  Mattawan Shooting Team  Senior/Varsity 64
149.  Noah Bleck  Grand Blanc, MI  Grand Blanc Skeet Team  Senior/Varsity 64
150.  Jacob Williams  Flushing, MI  Flushing High School Skeet Team  Senior/Varsity 60
151.  Logan Luckhardt  Saline, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 60


SKEET INTERMEDIATE/ROOKIE DIVISION
FUDD DUSTERS ROOKIES First Place
 Dawson Coffman  Climax, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Rookie 72
 Olivia Krauss  Olivet, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Rookie 78
 Jackson Schroder  Battle Creek, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Rookie 84


MYG Rookie 1 Second Place
 Griffin Howe  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 52
 Mason Fields  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 30
 Parker Lanehart  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 59


High Shooters Rookie Division

1.  Jackson Schroder  Battle Creek, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Rookie 84
2.  Olivia Krauss  Olivet, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Rookie 78
3.  Dawson Coffman  Climax, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Rookie 72
4.  Austin Pomorski  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 61
5.  Bowen Beshears  Novi, MI  Multi Lakes Jr Clays  Rookie 60
6.  Parker Lanehart  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 59
7.  Tristan Whitman  Climax, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Rookie 56
8.  Rhys Stewart  Battle Creek, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Rookie 55
9.  Griffin Howe  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 52
10.  Gerrin Kinkela  Lawton, MI  Mattawan Shooting Team  Rookie 51
11.  Mason Fields  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 30


FRCC IE First Place
 Adam Cornell  Lakeview , MI  Flat River Conservation Club (F.R.C.C.)  Intermediate/Entry Level 85
 Gavin Marfio  Blanchard , MI  Flat River Conservation Club (F.R.C.C.)  Intermediate/Entry Level 71
 Alec Knapp  Six Lakes , MI  Flat River Conservation Club (F.R.C.C.)  Intermediate/Entry Level 66


MYG IE Second Place
 Andrew Hartley  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Entry Level 63
 Wyatt Fields  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Entry Level 65
 GARETT POPE  MANCHESTER, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Entry Level 41


Mattawan Shooting Team - Int Entry Third Place
 Delaney Kean  Lawton, MI  Mattawan Shooting Team  Intermediate/Entry Level 8
 Tristan (TJ) Bower  Gobles, MI  Mattawan Shooting Team  Intermediate/Entry Level 64
 JD Fargo  Portage, MI  Mattawan Shooting Team  Intermediate/Entry Level 58


High Shooters Intermediate Entry Division

1.  Adam Cornell  Lakeview , MI  Flat River Conservation Club (F.R.C.C.)  Intermediate/Entry Level 85
2.  Lane Dailey  Howard City, MI  Flat River Conservation Club (F.R.C.C.)  Intermediate/Entry Level 80
3.  Conor McKee  Galesburg, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Intermediate/Entry Level 75
4.  Robin Suelan  Warren, MI  Detroit Sportsmen's Congress (DSC)  Intermediate/Entry Level 74
5.  Colby Ferguson  East Jordan, MI  Chain o Lakes Youth Shooting Sports Org.  Intermediate/Entry Level 73
6.  Gavin Marfio  Blanchard , MI  Flat River Conservation Club (F.R.C.C.)  Intermediate/Entry Level 71
7.  Alec Knapp  Six Lakes , MI  Flat River Conservation Club (F.R.C.C.)  Intermediate/Entry Level 66
8.  Wyatt Fields  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Entry Level 65
9.  Tristan (TJ) Bower  Gobles, MI  Mattawan Shooting Team  Intermediate/Entry Level 64
10.  Andrew Hartley  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Entry Level 63
11.  Danny Mitchell  Oxford, MI  Detroit Sportsmen's Congress (DSC)  Intermediate/Entry Level 62
12.  Nicholas Huffman  Grand Rapids, MI  KCCL Orange Crushers  Intermediate/Entry Level 62
13.  JD Fargo  Portage, MI  Mattawan Shooting Team  Intermediate/Entry Level 58
14.  Barrett Kuklinsky  Ortonville, MI  North Macomb Eagles  Intermediate/Entry Level 57
15.  Anthony Rydjord  Jackson, MI  Jackson County Sportsmans Club Team  Intermediate/Entry Level 55
16.  Tanner Towns  Flushing, MI  Genesee Shooters  Intermediate/Entry Level 55
17.  Travis Struble  Burton, MI  Bentley Bulldogs  Intermediate/Entry Level 52
18.  Carli Angliss  Mt.Morris, MI  Genesee Shooters  Intermediate/Entry Level 48
19.  GARETT POPE  MANCHESTER, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Entry Level 41
20.  Delaney Kean  Lawton, MI  Mattawan Shooting Team  Intermediate/Entry Level 8


FUDD DUSTERS INT AD First Place
 Anthony Jones  Athens, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Intermediate/Advanced 82
 Tristan Schroder  Battle Creek, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Intermediate/Advanced 97
 Andrew Vanmiddlesworth  Climax, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Intermediate/Advanced 94


KCCL Int Adv1 Second Place
 Benton Kuhns  Saranac, MI  KCCL Orange Crushers  Intermediate/Advanced 77
 Reece Hanson  Lowell, MI  KCCL Orange Crushers  Intermediate/Advanced 86
 William Rechner  Ada, MI  KCCL Orange Crushers  Intermediate/Advanced 90


North Macomb IA Third Place
 Brian Tigue  Oakland Township, MI  North Macomb Eagles  Intermediate/Advanced 88
 Jac Getzinger  Rochester, MI  North Macomb Eagles  Intermediate/Advanced 80
 Tre Brill  Oxford, MI  North Macomb Eagles  Intermediate/Advanced 82


MYG IA Fourth Place
 Nicholas Marsh  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Advanced 83
 Nathan Huddleston  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Advanced 68
 Preston Lanehart  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Advanced 80


High Shooters Intermediate Advance Division

1.  Dylan Dick  Flushing, MI  Genesee Shooters  Intermediate/Advanced 98
2.  Tristan Schroder  Battle Creek, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Intermediate/Advanced 97
3.  Kyle Fleck  Schoolcraft, MI  Mattawan Shooting Team  Intermediate/Advanced 95
4.  Andrew Vanmiddlesworth  Climax, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Intermediate/Advanced 94
5.  William Rechner  Ada, MI  KCCL Orange Crushers  Intermediate/Advanced 90
6.  Brian Tigue  Oakland Township, MI  North Macomb Eagles  Intermediate/Advanced 88
7.  Matthew Langowski  Clinton, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Advanced 88
8.  Reece Hanson  Lowell, MI  KCCL Orange Crushers  Intermediate/Advanced 86
9.  Carson Wagner  Howard City, MI  Flat River Conservation Club (F.R.C.C.)  Intermediate/Advanced 85
10.  Nicholas Marsh  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Advanced 83
11.  Anthony Jones  Athens, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Intermediate/Advanced 82
12.  Tre Brill  Oxford, MI  North Macomb Eagles  Intermediate/Advanced 82
13.  Jac Getzinger  Rochester, MI  North Macomb Eagles  Intermediate/Advanced 80
14.  Preston Lanehart  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Advanced 80
15.  Benton Kuhns  Saranac, MI  KCCL Orange Crushers  Intermediate/Advanced 77
16.  Jonathan Kusisto  Redford, MI  Multi Lakes Jr Clays  Intermediate/Advanced 77
17.  Mathias Finley  West Bloomfield, MI  Multi Lakes Jr Clays  Intermediate/Advanced 76
18.  Hayden Peter  Flushing, MI  Genesee Shooters  Intermediate/Advanced 74
19.  Joe VanderRoest  Kalamazoo, MI  Mattawan Shooting Team  Intermediate/Advanced 73
20.  Cody Whitman  Climax, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Intermediate/Advanced 69
21.  Nathan Huddleston  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Advanced 68
22.  Noah Hankey  Marshall, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Intermediate/Advanced 67
23.  Caleb Besson  Burton, MI  Bentley Bulldogs  Intermediate/Advanced 65
24.  Tanner Daray  Ada, MI  KCCL Orange Crushers  Intermediate/Advanced 51


SPORTING CLAYS SENIOR DIVISION

1. Goodrich V1 283
 Dylan Biggie  Oxford,, MI  Goodrich Skeet Team  Senior/Varsity 94
 Kyle Mouch  Metamora, MI  Goodrich Skeet Team  Senior/Varsity 96
 Tanner Koon  Goodrich, MI  Goodrich Skeet Team  Senior/Varsity 93
2. Goodrich V2 275
 Cameron Warren  Grand Blanc, MI  Goodrich Skeet Team  Senior/Varsity 92
 Jack Leonard  Grand Blanc, MI  Goodrich Skeet Team  Senior/Varsity 94
 Cameron Hills  Goodrich, MI  Goodrich Skeet Team  Senior/Varsity 89
3. KCCL Var 1 275
 Ethan Meyer  Ada, MI  KCCL Orange Crushers  Senior/Varsity 86
 Zac Inman  Lowell, MI  KCCL Orange Crushers  Senior/Varsity 92
 Zach Bemben  Grand Rapids, MI  KCCL Orange Crushers  Senior/Varsity 97
4. KCCL Var 4 272
 Colt Lotterman  Ada, MI  KCCL Orange Crushers  Senior/Varsity 94
 Evan Deward  Alto, MI  KCCL Orange Crushers  Senior/Varsity 94
 Nick Truba  Lowell, MI  KCCL Orange Crushers  Senior/Varsity 84
5. ST MARYS 2 269
 Andrew Efthemiou  West Bloomfield, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 92
 Grant McNutt  Walled Lake, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 91
 George Stolzenfeld  Holly, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 86
6. Lowell Var 1 268
 Bretton Kooistra  Ada, MI  Lowell Red Arrows  Senior/Varsity 89
 Noah Brown  Lowell, MI  Lowell Red Arrows  Senior/Varsity 84
 Ethan Ettinger  Lowell , MI  Lowell Red Arrows  Senior/Varsity 95
7. FUDD DUSTERS VARSITY #2 268
 Cameron Esman  Portage, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Senior/Varsity 89
 Seith Miller  Albion, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Senior/Varsity 91
 Jacob Horsman  Bellevue, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Senior/Varsity 88
8. Bentley - V1 267
 Sam Barnett  Burton, MI  Bentley Bulldogs  Senior/Varsity 88
 Breanna Gorman  Burton, MI  Bentley Bulldogs  Senior/Varsity 86
 Greg Reinke Jr  Burton, MI  Bentley Bulldogs  Senior/Varsity 93
9. MYG Varsity 267
 Nickalis Schmidt  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 90
 Ryan Fields  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 86
 Megan Scholl  Deerfield, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 91

23. MYG Varsity 233
 Chance Lowery  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 91
 Isaac Hughes  Adrian, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 82
 Logan Luckhardt  Saline, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 60


High Shooters Senior Division

1.  Zach Bemben  Grand Rapids, MI  KCCL Orange Crushers  Senior/Varsity 97
2.  Andrew Burt  Grand Blanc, MI  Goodrich Skeet Team  Senior/Varsity 96
3.  Kyle Mouch  Metamora, MI  Goodrich Skeet Team  Senior/Varsity 96
4.  Phillip Slocum  Sterling Hts., MI  Detroit Sportsmen's Congress (DSC)  Senior/Varsity 96
5.  Ethan Ettinger  Lowell , MI  Lowell Red Arrows  Senior/Varsity 95
6.  Justin Hillsburg  Mattawan, MI  Mattawan Shooting Team  Senior/Varsity 95
7.  Carson Ford  Ada, MI  KCCL Orange Crushers  Senior/Varsity 94
8.  Colt Lotterman  Ada, MI  KCCL Orange Crushers  Senior/Varsity 94
9.  Dylan Biggie  Oxford,, MI  Goodrich Skeet Team  Senior/Varsity 94
10.  Evan Deward  Alto, MI  KCCL Orange Crushers  Senior/Varsity 94
11.  Jack Leonard  Grand Blanc, MI  Goodrich Skeet Team  Senior/Varsity 94
12.  Joshua Bush  Lowell, MI  Lowell Red Arrows  Senior/Varsity 94
13.  Logan Yearn  Milford, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 94
14.  Nicholas Marini  Clarkston, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 94
15.  Aiden Adkins  Carson City, MI  Carson City - Crystal  Senior/Varsity 93
16.  Greg Reinke Jr  Burton, MI  Bentley Bulldogs  Senior/Varsity 93
17.  Tanner Koon  Goodrich, MI  Goodrich Skeet Team  Senior/Varsity 93
18.  Michael Stewart  Rochester, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 92 2
19.  Andrew Efthemiou  West Bloomfield, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 92
20.  Cameron Warren  Grand Blanc, MI  Goodrich Skeet Team  Senior/Varsity 92
21.  Levi Krauss  Olivet, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Senior/Varsity 92
22.  Zac Inman  Lowell, MI  KCCL Orange Crushers  Senior/Varsity 92
23.  Chance Lowery  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 91
24.  Grant McNutt  Walled Lake, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 91
25.  Jacob Hults  Lowell, MI  KCCL Orange Crushers  Senior/Varsity 91
26.  Luke Haines  Delton, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Senior/Varsity 91
27.  Megan Scholl  Deerfield, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 91
28.  Seith Miller  Albion, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Senior/Varsity 91
29.  Brandon Korhonen  Waterford, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 90
30.  Christopher Hamilton  Ceresco, MI  Harper Creek Clay Target Club  Senior/Varsity 90
31.  Nickalis Schmidt  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 90
32.  Bretton Kooistra  Ada, MI  Lowell Red Arrows  Senior/Varsity 89
33.  Cameron Esman  Portage, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Senior/Varsity 89
34.  Cameron Hills  Goodrich, MI  Goodrich Skeet Team  Senior/Varsity 89
35.  Austin Frey  Battle Creek, MI  Harper Creek Clay Target Club  Senior/Varsity 88
36.  Dylan Clark  Burton, MI  Bentley Bulldogs  Senior/Varsity 88
37.  Jacob Horsman  Bellevue, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Senior/Varsity 88
38.  Landen Adamski  Troy, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 88
39.  Sam Barnett  Burton, MI  Bentley Bulldogs  Senior/Varsity 88
40.  Abigale Wester  Belding , MI  Lowell Red Arrows  Senior/Varsity 87
41.  Alex Vanmiddlesworth  Climax, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Senior/Varsity 87
42.  Brett Osborn  Battle Creek, MI  Harper Creek Clay Target Club  Senior/Varsity 87
43.  Dylan Kubik  Highland, MI  Multi Lakes Jr Clays  Senior/Varsity 87
44.  Lucas Ohlmann  Ada, MI  KCCL Orange Crushers  Senior/Varsity 87
45.  Olivia Smith  Kalamazoo, MI  Mattawan Shooting Team  Senior/Varsity 87
46.  Breanna Gorman  Burton, MI  Bentley Bulldogs  Senior/Varsity 86
47.  Ethan Meyer  Ada, MI  KCCL Orange Crushers  Senior/Varsity 86
48.  George Stolzenfeld  Holly, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 86
49.  Jacob Stevens  Fenwick, MI  Carson City - Crystal  Senior/Varsity 86
50.  Noah Worsley  Ada, MI  Lowell Red Arrows  Senior/Varsity 86
51.  Ryan Fields  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 86
52.  Stephen McGregor  West Bloomfield, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 86
53.  Caleb Stevens  Fenwick, MI  Carson City - Crystal  Senior/Varsity 85
54.  Joseph Richvalsky  Burton, MI  Goodrich Skeet Team  Senior/Varsity 85
55.  Mason Mitchell  Hillsdale, MI  Mattawan Shooting Team  Senior/Varsity 85
56.  Brian Byler  Bryon Center, MI  KCCL Orange Crushers  Senior/Varsity 84
57.  Caiden Hinzmann  Lowell, MI  Lowell Red Arrows  Senior/Varsity 84
58.  Nick Truba  Lowell, MI  KCCL Orange Crushers  Senior/Varsity 84
59.  Noah Brown  Lowell, MI  Lowell Red Arrows  Senior/Varsity 84
60.  Curt Bunch  Portage, MI  Mattawan Shooting Team  Senior/Varsity 83
61.  Anthony Candella  Rochester Hills, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 82
62.  Isaac Hughes  Adrian, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 82
63.  James VanDeusen  Ada, MI  Lowell Red Arrows  Senior/Varsity 82
64.  Lucas Toth  Troy, MI  Detroit Sportsmen's Congress (DSC)  Senior/Varsity 82
65.  Sean Timkovich-camp  Burton, MI  Bentley Bulldogs  Senior/Varsity 82
66.  Gordon Brown  Goodrich, MI  Goodrich Skeet Team  Senior/Varsity 80
67.  Nate Clark  Ada, MI  KCCL Orange Crushers  Senior/Varsity 80
68.  Ty Krauss  Olivet, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Senior/Varsity 80
69.  Kenneth Kropf  Lowell, MI  Lowell Red Arrows  Senior/Varsity 78
70.  Evan Swafford  Battle Creek, MI  Harper Creek Clay Target Club  Senior/Varsity 77
71.  Foster Buchanan  Orion Twp., MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 76
72.  Logan Harris  Plymouth, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 76
73.  Chase Miller  West Bloomfield, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 75
74.  Jacob Keeler  Battle Creek, MI  Harper Creek Clay Target Club  Senior/Varsity 74
75.  William Chance Ameel  Fenton, MI  Orchard Lake Clays  Senior/Varsity 74
76.  Jeffrey Horbatiuk  Shelby Twp., MI  Detroit Sportsmen's Congress (DSC)  Senior/Varsity 71
77.  Hunter Davis  Battle Creek, MI  Harper Creek Clay Target Club  Senior/Varsity 70
78.  Peyton Harrison  Climax, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Senior/Varsity 68
79.  Curran Boersma  Grand Rapids, MI  KCCL Orange Crushers  Senior/Varsity 67
80.  Noah Jackson  Burton, MI  Bentley Bulldogs  Senior/Varsity 62
81.  Logan Luckhardt  Saline, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 60


SPORTING CLAYS INTERMEDIATE/ROOKIE DIVISION

FUDD DUSTERS ROOKIES First Place
 Dawson Coffman  Climax, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Rookie 79
 Olivia Krauss  Olivet, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Rookie 82
 Jackson Schroder  Battle Creek, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Rookie 85


MYG Rookie 1 Second Place
 Griffin Howe  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 69
 Mason Fields  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 35
 Parker Lanehart  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 67


MYG Rookies 2 Third Place
 Austin Leonard  Jackson, MI  Manchester Young Guns  Rookie 39
 Malic Magnusson  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 56
 Austin Pomorski  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 60


High Shooters Rookie Division

1.  Jackson Schroder  Battle Creek, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Rookie 85
2.  Olivia Krauss  Olivet, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Rookie 82
3.  Dawson Coffman  Climax, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Rookie 79
4.  Bowen Beshears  Novi, MI  Multi Lakes Jr Clays  Rookie 75
5.  Tristan Whitman  Climax, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Rookie 71
6.  Griffin Howe  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 69
7.  Parker Lanehart  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 67
8.  Austin Pomorski  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 60
9.  Gerrin Kinkela  Lawton, MI  Mattawan Shooting Team  Rookie 57
10.  Malic Magnusson  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 56
11.  Rhys Stewart  Battle Creek, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Rookie 55
12.  Robert Kelly  Grand Ledge, MI  CASL Junior Spartans  Rookie 52
13.  Austin Leonard  Jackson, MI  Manchester Young Guns  Rookie 39
14.  Mason Fields  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 35


MYG IE First Place
 Andrew Hartley  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Entry Level 80
 Wyatt Fields  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Entry Level 75
 GARETT POPE  MANCHESTER, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Entry Level 60


High Shooters Intermediate Entry Division

1.  Colby Ferguson  East Jordan, MI  Chain o Lakes Youth Shooting Sports Org.  Intermediate/Entry Level 86
2.  Conor McKee  Galesburg, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Intermediate/Entry Level 86
3.  JD Fargo  Portage, MI  Mattawan Shooting Team  Intermediate/Entry Level 82
4.  Andrew Hartley  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Entry Level 80
5.  Wyatt Fields  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Entry Level 75
6.  Tristan (TJ) Bower  Gobles, MI  Mattawan Shooting Team  Intermediate/Entry Level 65
7.  Thomas Helquist  Grass Lake, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Entry Level 61
8.  Barrett Kuklinsky  Ortonville, MI  North Macomb Eagles  Intermediate/Entry Level 60
9.  GARETT POPE  MANCHESTER, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Entry Level 60
10.  Nicholas Huffman  Grand Rapids, MI  KCCL Orange Crushers  Intermediate/Entry Level 46
11.  Delaney Kean  Lawton, MI  Mattawan Shooting Team  Intermediate/Entry Level 19


FUDD DUSTERS INT AD First Place
 Anthony Jones  Athens, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Intermediate/Advanced 82
 Tristan Schroder  Battle Creek, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Intermediate/Advanced 96
 Andrew Vanmiddlesworth  Climax, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Intermediate/Advanced 96


KCCL Int Adv1 Second Place
 Benton Kuhns  Saranac, MI  KCCL Orange Crushers  Intermediate/Advanced 79
 William Rechner  Ada, MI  KCCL Orange Crushers  Intermediate/Advanced 78
 Reece Hanson  Lowell, MI  KCCL Orange Crushers  Intermediate/Advanced 85


MYG IA Third Place
 Nicholas Marsh  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Advanced 83
 Nathan Huddleston  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Advanced 76
 Preston Lanehart  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Advanced 78


High Shooters Intermediate Advance Division

1.  Andrew Vanmiddlesworth  Climax, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Intermediate/Advanced 96
2.  Tristan Schroder  Battle Creek, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Intermediate/Advanced 96
3.  Kyle Fleck  Schoolcraft, MI  Mattawan Shooting Team  Intermediate/Advanced 91
4.  Matthew Langowski  Clinton, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Advanced 86
5.  Reece Hanson  Lowell, MI  KCCL Orange Crushers  Intermediate/Advanced 85
6.  Cody Whitman  Climax, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Intermediate/Advanced 84
7.  Tre Brill  Oxford, MI  North Macomb Eagles  Intermediate/Advanced 84
8.  Nicholas Marsh  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Advanced 83
9.  Anthony Jones  Athens, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Intermediate/Advanced 82
10.  Noah Hankey  Marshall, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Intermediate/Advanced 82
11.  Benton Kuhns  Saranac, MI  KCCL Orange Crushers  Intermediate/Advanced 79
12.  Jonathan Kusisto  Redford, MI  Multi Lakes Jr Clays  Intermediate/Advanced 79
13.  Jac Getzinger  Rochester, MI  North Macomb Eagles  Intermediate/Advanced 78
14.  Preston Lanehart  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Advanced 78
15.  William Rechner  Ada, MI  KCCL Orange Crushers  Intermediate/Advanced 78
16.  Nathan Huddleston  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Advanced 76
17.  Mathias Finley  West Bloomfield, MI  Multi Lakes Jr Clays  Intermediate/Advanced 75
18.  Brian Tigue  Oakland Township, MI  North Macomb Eagles  Intermediate/Advanced 72
19.  Tanner Daray  Ada, MI  KCCL Orange Crushers  Intermediate/Advanced 66
20.  Caleb Besson  Burton, MI  Bentley Bulldogs  Intermediate/Advanced 65
21.  Joe VanderRoest  Kalamazoo, MI  Mattawan Shooting Team  Intermediate/Advanced 63



2017 State Trap Championships       
6/24/2017 - State Trap Championships @ Michigan SCTP
           

FUDD DUSTERS ROOKIES First Place
 Dawson Coffman  Climax, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Rookie 85
 Olivia Krauss  Olivet, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Rookie 78
 Tristan Whitman  Climax, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Rookie 88
 Jackson Schroder  Battle Creek, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Rookie 85
 Rhys Stewart  Battle Creek, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Rookie 38


MYG Rookie #2 Second Place
 Jack Coluccy  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 73
 Mason Fields  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 60
 Griffin Howe  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 75
 Parker Lanehart  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 64
 Trent Line  Ann Arbor, MI  Manchester Young Guns  Rookie 76


MYG Rookie Third Place
 Austin Leonard  Jackson, MI  Manchester Young Guns  Rookie 30
 Ash Howard  Ann Arbor, MI  Manchester Young Guns  Rookie 38
 Malic Magnusson  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 64
 Nathan Meyer  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 70
 Austin Pomorski  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 45


High Shooters Rookie Division

1.  Tristan Whitman  Climax, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Rookie 88
2.  Dawson Coffman  Climax, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Rookie 85
3.  Jackson Schroder  Battle Creek, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Rookie 85
4.  Olivia Krauss  Olivet, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Rookie 78
5.  Trent Line  Ann Arbor, MI  Manchester Young Guns  Rookie 76
6.  Griffin Howe  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 75
7.  Jack Coluccy  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 73
8.  Nathan Meyer  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 70
9.  Malic Magnusson  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 64
10.  Parker Lanehart  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 64
11.  Mason Fields  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 60
12.  Austin Pomorski  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Rookie 45
13.  Ash Howard  Ann Arbor, MI  Manchester Young Guns  Rookie 38
14.  Rhys Stewart  Battle Creek, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Rookie 38
15.  Austin Leonard  Jackson, MI  Manchester Young Guns  Rookie 30
16.  Austin Marvin  Portage, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Rookie 17


MYG IE First Place
 Andrew Hartley  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Entry Level 157
 Wyatt Fields  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Entry Level 164
 Rylie Budd  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Entry Level 75
 GARETT POPE  MANCHESTER, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Entry Level 115
 Braden Osborne  Milan, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Entry Level 171


High Shooters Intermediate Entry Division

1.  Conor McKee  Galesburg, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Intermediate/Entry Level 177
2.  Jonathan Kusisto  Redford, MI  Multi Lakes Jr Clays  Intermediate/Entry Level 174
3.  Braden Osborne  Milan, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Entry Level 171
4.  Carter Bugajski  Three Rivers, MI  St. Joe County SCTP Straight Shooters  Intermediate/Entry Level 168
5.  Wyatt Fields  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Entry Level 164
6.  Andrew Hartley  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Entry Level 157
7.  Decklan Craft  Ceresco, MI  Harper Creek Clay Target Club  Intermediate/Entry Level 157
8.  Emmett Carpenter  Leonidas, MI  St. Joe County SCTP Straight Shooters  Intermediate/Entry Level 128
9.  Zachary Adams  Rcokford, MI  Rockford - Ram Nitro  Intermediate/Entry Level 124
10.  Avery Kushion  Marshall, MI  Harper Creek Clay Target Club  Intermediate/Entry Level 119
11.  GARETT POPE  MANCHESTER, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Entry Level 115
12.  Percy Allen  Commerce, MI  Multi Lakes Jr Clays  Intermediate/Entry Level 100
13.  Sarah Roe  Athens, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Intermediate/Entry Level 93
14.  Marco Tiano  Novi, MI  Multi Lakes Jr Clays  Intermediate/Entry Level 87
15.  Rylie Budd  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Entry Level 75
16.  Adyn Bower  Colon, MI  St. Joe County SCTP Straight Shooters  Intermediate/Entry Level 73
17.  Katelyn Roe  Athens, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Intermediate/Entry Level 43


High Shooters Intermediate Advance Division

1.  Tristan Schroder  Battle Creek, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Intermediate/Advanced 197
2.  Andrew Vanmiddlesworth  Climax, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Intermediate/Advanced 192
3.  Matthew Langowski  Clinton, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Advanced 190
4.  Drew Barnes  Ceresco, MI  Harper Creek Clay Target Club  Intermediate/Advanced 187
5.  Sean Bonner  Commerce, MI  Multi Lakes Jr Clays  Intermediate/Advanced 184
6.  Lucas Carpenter  Leonidas, MI  St. Joe County SCTP Straight Shooters  Intermediate/Advanced 183
7.  Preston Lanehart  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Advanced 183
8.  Anthony Jones  Athens, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Intermediate/Advanced 181
9.  Nathan Huddleston  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Advanced 180
10.  Nicholas Marsh  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Intermediate/Advanced 179
11.  Clayton Hamilton  Ceresco, MI  Harper Creek Clay Target Club  Intermediate/Advanced 174
12.  Cody Whitman  Climax, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Intermediate/Advanced 170
13.  Mitchell Bair-Pollard  Battle Creek, MI  Harper Creek Clay Target Club  Intermediate/Advanced 168
14.  Noah Hankey  Marshall, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Intermediate/Advanced 168
15.  Corey Novak  Rapid River, MI  Delta County Crushers  Intermediate/Advanced 167
16.  Mathias Finley  West Bloomfield, MI  Multi Lakes Jr Clays  Intermediate/Advanced 167
17.  Storm Franks  Escanaba, MI  Delta County Crushers  Intermediate/Advanced 167
18.  Cory Quick  Ceresco, MI  Harper Creek Clay Target Club  Intermediate/Advanced 160
19.  Cade Franks  Escanaba, MI  Delta County Crushers  Intermediate/Advanced 148
20.  Soren Gustafson  Rapid River, MI  Delta County Crushers  Intermediate/Advanced 146
21.  Logan Lancour  Rapid River, MI  Delta County Crushers  Intermediate/Advanced 134
22.  Joshua Aldred  Marshall, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Intermediate/Advanced 131
23.  Brandon Robinson  Battle Creek, MI  Harper Creek Clay Target Club  Intermediate/Advanced 60


High Shooters Junior Varsity Division

1.  Jake Lotterman  Ada, MI  KCCL Orange Crushers  Senior/Jr. Varsity 191
2.  Jonathan Stockwell  Dowagiac, MI  St. Joe County SCTP Straight Shooters  Senior/Jr. Varsity 187
3.  Michael Lusebrink  Jackson, MI  Napoleon Pirates  Senior/Jr. Varsity 186
4.  William Bissell  Fraser, MI  De La Salle Collegiate  Senior/Jr. Varsity 185
5.  Samantha Wilson  Edwardsburg, MI  St. Joe County SCTP Straight Shooters  Senior/Jr. Varsity 184
6.  Annie Hetterscheidt  Marshall, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Senior/Jr. Varsity 181
7.  Dylan Kubik  Highland, MI  Multi Lakes Jr Clays  Senior/Jr. Varsity 178
8.  Eric Cronan  Grass Lake, MI  Napoleon Pirates  Senior/Jr. Varsity 178
9.  Michael Michalak  Commerce Twp, MI  Multi Lakes Jr Clays  Senior/Jr. Varsity 178
10.  Hunter Haystead  Brooklyn, MI  Napoleon Pirates  Senior/Jr. Varsity 173
11.  Tommy Vincent  Jackson , MI  Napoleon Pirates  Senior/Jr. Varsity 170
12.  Tate Kramer  Grand Rapids, MI  Rockford - Ram Nitro  Senior/Jr. Varsity 167
13.  Mark Mason  Brooklyn, MI  Napoleon Pirates  Senior/Jr. Varsity 166
14.  Owen Hilbrecht  Lansing, MI  CASL Junior Spartans  Senior/Jr. Varsity 164
15.  Kyle McKinney  Monroe, MI  Ida High School Trap Club  Senior/Jr. Varsity 162
16.  Dillion Byram  Monroe, MI  Ida High School Trap Club  Senior/Jr. Varsity 158
17.  Jake Hanson  Lowell, MI  Lowell Red Arrows  Senior/Jr. Varsity 158
18.  Dylan Thomas  Novi, MI  CASL Junior Spartans  Senior/Jr. Varsity 156
19.  Conner Kooistra  Ada, MI  Lowell Red Arrows  Senior/Jr. Varsity 155
20.  Warren Edington  East Lansing, MI  CASL Junior Spartans  Senior/Jr. Varsity 152
21.  Brandan Williamson  Centreville, MI  St. Joe County SCTP Straight Shooters  Senior/Jr. Varsity 151
22.  Isaac Cranston  Canton, MI  WWCCA Crunch Bunch  Senior/Jr. Varsity 147
23.  Collin Pickerd  Rockford, MI  Rockford - Ram Nitro  Senior/Jr. Varsity 146
24.  Braydin Boulter  Climax, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Senior/Jr. Varsity 145
25.  Jacob Stauffer  Rockford, MI  Rockford - Ram Nitro  Senior/Jr. Varsity 143
26.  Brandon Grimes  Brooklyn, MI  Napoleon Pirates  Senior/Jr. Varsity 141
27.  Bryce Michael  Jackson , MI  Napoleon Pirates  Senior/Jr. Varsity 141
28.  Wyatt Ferguson  Monroe, MI  Ida High School Trap Club  Senior/Jr. Varsity 140
29.  Andrew Becker  Shelby Twp, MI  De La Salle Collegiate  Senior/Jr. Varsity 138
30.  Leo Kubik  Highland, MI  Multi Lakes Jr Clays  Senior/Jr. Varsity 130
31.  Hannah Cicotte  PEtersburg, MI  Ida High School Trap Club  Senior/Jr. Varsity 125
32.  Reece Maxfield  Ida, MI  Ida High School Trap Club  Senior/Jr. Varsity 119
33.  Cameron Egan  Lowell, MI  Lowell Red Arrows  Senior/Jr. Varsity 106


FUDD DUSTERS VARSITY #1 First Place
 Cameron Esman  Portage, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Senior/Varsity 194
 Seith Miller  Albion, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Senior/Varsity 194
 Luke Haines  Delton, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Senior/Varsity 195
 Levi Krauss  Olivet, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Senior/Varsity 188
 Ty Krauss  Olivet, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Senior/Varsity 195


Harper Creek Varsity #1 Second Place
 Nolan Leatherman  East Leroy, MI  Harper Creek Clay Target Club  Senior/Varsity 174
 Brett Osborn  Battle Creek, MI  Harper Creek Clay Target Club  Senior/Varsity 185
 Christopher Hamilton  Ceresco, MI  Harper Creek Clay Target Club  Senior/Varsity 194
 Ava Larson  Battle Creek, MI  Harper Creek Clay Target Club  Senior/Varsity 183
 Austin Frey  Battle Creek, MI  Harper Creek Clay Target Club  Senior/Varsity 176


MYG Varsity Third Place
 Ryan Fields  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 189
 Nickalis Schmidt  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 185
 Chance Lowery  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 177
 Megan Scholl  Deerfield, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 182
 Eli Lobbestael  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 167


High Shooters Varsity Division

1.  Luke Haines  Delton, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Senior/Varsity 195
2.  Ty Krauss  Olivet, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Senior/Varsity 195
3.  Cameron Esman  Portage, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Senior/Varsity 194
4.  Christopher Hamilton  Ceresco, MI  Harper Creek Clay Target Club  Senior/Varsity 194
5.  Seith Miller  Albion, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Senior/Varsity 194
6.  Alex Vanmiddlesworth  Climax, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Senior/Varsity 192
7.  Kody Fruehauf  Scotts, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Senior/Varsity 192
8.  Robert Bichler  Escanaba, MI  Delta County Crushers  Senior/Varsity 190
9.  Ryan Fields  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 189
10.  Isaac Hughes  Adrian, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 188
11.  Levi Krauss  Olivet, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Senior/Varsity 188
12.  Nicholas Reau  Temperance, MI  Ida High School Trap Club  Senior/Varsity 186
13.  Brett Osborn  Battle Creek, MI  Harper Creek Clay Target Club  Senior/Varsity 185
14.  Nickalis Schmidt  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 185
15.  Zach Brannon  Marshall, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Senior/Varsity 185
16.  Bretton Kooistra  Ada, MI  Lowell Red Arrows  Senior/Varsity 184
17.  Noah Brown  Marshall, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Senior/Varsity 184
18.  Aiden Adkins  Carson City, MI  Carson City - Crystal  Senior/Varsity 183
19.  Ava Larson  Battle Creek, MI  Harper Creek Clay Target Club  Senior/Varsity 183
20.  Michael Young  Canton, MI  WWCCA Crunch Bunch  Senior/Varsity 183
21.  Zach Toennessen  Manistique, MI  Delta County Crushers  Senior/Varsity 183
22.  James VanDeusen  Ada, MI  Lowell Red Arrows  Senior/Varsity 182
23.  Megan Scholl  Deerfield, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 182
24.  Josh Bell  Plymouth, MI  WWCCA Crunch Bunch  Senior/Varsity 181
25.  Peyton Harrison  Climax, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Senior/Varsity 181
26.  Ethan Ettinger  Lowell , MI  Lowell Red Arrows  Senior/Varsity 180
27.  Noah Brown  Lowell, MI  Lowell Red Arrows  Senior/Varsity 180
28.  Noah Vaden  Battle Creek, MI  Harper Creek Clay Target Club  Senior/Varsity 179
29.  Chance Lowery  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 177
30.  Austin Frey  Battle Creek, MI  Harper Creek Clay Target Club  Senior/Varsity 176
31.  Jacob Horsman  Bellevue, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Senior/Varsity 175
32.  Evan Swafford  Battle Creek, MI  Harper Creek Clay Target Club  Senior/Varsity 174
33.  Lucas Cannizzaro  Three Rivers, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Senior/Varsity 174
34.  Nolan Leatherman  East Leroy, MI  Harper Creek Clay Target Club  Senior/Varsity 174
35.  Breanna Johnson  Dundee, MI  Dundee High School  Senior/Varsity 173
36.  Caiden Hinzmann  Lowell, MI  Lowell Red Arrows  Senior/Varsity 173
37.  Michalla Barnes  Ceresco, MI  Harper Creek Clay Target Club  Senior/Varsity 173
38.  Logan Luckhardt  Saline, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 172
39.  Matthew Miller  Muir, MI  Carson City - Crystal  Senior/Varsity 172
40.  Seth Rowley  Maybee, MI  Dundee High School  Senior/Varsity 172
41.  Tyler Sands  Portage, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Senior/Varsity 172
42.  Joshua Currier  Carson City, MI  Carson City - Crystal  Senior/Varsity 171
43.  Garrett Novak  Rapid River, MI  Delta County Crushers  Senior/Varsity 170
44.  Gavin Lamarche  Escanaba, MI  Delta County Crushers  Senior/Varsity 170
45.  Eli Lobbestael  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 167
46.  Jacob Stevens  Fenwick, MI  Carson City - Crystal  Senior/Varsity 167
47.  Jared LaVigne  Chesterfield Twp, MI  De La Salle Collegiate  Senior/Varsity 167
48.  Brian Fox  Dundee, MI  Dundee High School  Senior/Varsity 165
49.  Brady Chapin  Battle Creek, MI  Harper Creek Clay Target Club  Senior/Varsity 164
50.  Thomas Gaskin  Lowell, MI  Lowell Red Arrows  Senior/Varsity 164
51.  Joshua Bush  Lowell, MI  Lowell Red Arrows  Senior/Varsity 163
52.  Donald Trierweiler  Lowell, MI  Lowell Red Arrows  Senior/Varsity 162
53.  Dennis Root  Maybee, MI  Dundee High School  Senior/Varsity 161
54.  Brent Lundquist  Rapid River, MI  Delta County Crushers  Senior/Varsity 160
55.  Jacob Keeler  Battle Creek, MI  Harper Creek Clay Target Club  Senior/Varsity 160
56.  Patrick McKillen  Canton, MI  WWCCA Crunch Bunch  Senior/Varsity 160
57.  Adam Bright  Canton, MI  WWCCA Crunch Bunch  Senior/Varsity 158
58.  Morgan Kanitz  Dundee, MI  Dundee High School  Senior/Varsity 156
59.  Aaron Cranston  Canton, MI  WWCCA Crunch Bunch  Senior/Varsity 154
60.  Caleb Stevens  Fenwick, MI  Carson City - Crystal  Senior/Varsity 154
61.  Noah Worsley  Ada, MI  Lowell Red Arrows  Senior/Varsity 152
62.  Noah Gustafson  Hwy US2, MI  Delta County Crushers  Senior/Varsity 152
63.  Kenneth Kropf  Lowell, MI  Lowell Red Arrows  Senior/Varsity 149
64.  Nickolas Bruursema  Rapid River, MI  Delta County Crushers  Senior/Varsity 133
65.  Bryce Lundquist  Rapid River, MI  Delta County Crushers  Senior/Varsity 132


CLUB SQUAD SENIOR DIVISION
FUDD DUSTERS VARSITY #1 First Place
 Cameron Esman  Portage, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Senior/Varsity 194
 Seith Miller  Albion, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Senior/Varsity 194
 Luke Haines  Delton, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Senior/Varsity 195
 Levi Krauss  Olivet, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Senior/Varsity 188
 Ty Krauss  Olivet, MI  Fudd Dusters Shotgun Sporting Team  Senior/Varsity 195


MYG Varsity Second Place
 Ryan Fields  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 189
 Nickalis Schmidt  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 185
 Chance Lowery  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 177
 Megan Scholl  Deerfield, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 182
 Eli Lobbestael  Manchester, MI  Manchester Young Guns  Senior/Varsity 167